Menu
09
березня
2016

"Наливайки" стали головним болем для жителів міста

До Білоцерківського відділу поліції з початку березня надійшло чотири повідомлення від жителів м. Біла Церква про роботу торгівельних кіосків, у яких реалізуються алкогольні напої на розлив.

Виїздом за вказаними адресами працівники поліції виявили та задокументували факти реалізації алкогольних напоїв на розлив без відповідних дозвільних документів по вул. Січневий прорив, вул. Вокзальній та вул. Котляревського.

Боротьба з “розливайками”, до якої долучилися представники громадськості та самі жителі, ведеться у всіх містах України - так звані "наливайки" вже давно стали головним болем не тільки для нашого міста. Майже цілодобово в таких місцях збираються любителі перехилити чарку, від яких немає спокою мешканцям навколишніх будинків. Постійні бійки та п'яні дебоші - це звичайна картина біля "наливайок". Велика кількість таких закладів працює нелегально, так як продаж горілки на розлив є досить прибутковим бізнесом. Надприбутки від цього ганебного виду заробітку для деяких підприємців стали вищими за совість, чесність, добропорядність. Такі заклади здійснюють торгівлю алкогольними напоями сумнівного походження на розлив та не мають необхідної дозвільної документації. Крім того, до поліції на кіоски-«розливайки» періодично надходять скарги від мешканців навколишніх будинків.

Одним з факторів, що приводить до скарг з боку населення на незаконне функціонування об'єктів з реалізації спиртного , є перебування і вдень і вночі громадян у нетверезому стані, які порушують громадський порядок.

Робота правоохоронців в напрямку виявлення та документування фактів незаконної діяльності та правопорушень триває - правоохоронці направляють приписи в податкову адміністрацію про необхідність вивчення ліцензованої діяльності таких торгових павільйонів, а також звертаються в Управління торгівлі з проханнями перевіряти законність встановлення об'єктів з реалізації алкоголю на вулицях міста. І надалі, у разі виявлення правопорушень, працівниками поліції вживатимуться заходи згідно чинного законодавства України, а матеріали направлятимуться в суди для прийняття рішення.

Велику роль у протидії та профілактиці правопорушень відіграє небайдужість та свідомість громадян. Саме повідомлення жителів м. Біла Церква про факти порушень на спецлінію «102» - є одним із ключових факторів взаємодії та довіри громадян до поліції.

Звертаємо увагу на такі види порушень, які передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення:

- ст. 156 (Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами);

- ст. 164 (Порушення порядку провадження господарської діяльності);

- ст. 176 (виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення)

- ст. 173 (Дрібне хуліганство);

- ст. 175-1 (Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях);

- ст. 176 (Виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення);

- ст. 180 (Доведення неповнолітнього до стану сп'яніння);

- ст. 182 (Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях).

Тетяна Гадомська

Білоцерківський відділ поліції

ГУ Національної поліції в Київській області

bc-mvs.gov.ua

  • Теги: алкоголь, Біла Церква, белая церковь, бц тв, бцтв, наливайко, новости, розлив

Категорія новин: Надзвичайні новини, Новини

vc