Menu
30
травня
2015

Біла Церква. Завтра. Перспективи соціально-економічного розвитку міста

27 травня у м. Біла Церква відбулася Перша Міжнародна конференція «Біла Церква. Завтра. Перспективи соціально-економічного розвитку міста». Мета заходу - розробити таку стратегію розвитку міста, яка б дозволила суттєво поліпшити соціально-економічну ситуацію в Білій Церкві. В конференції взяли участь експерти з Польщі, Латвії, Грузії, українські фахівці, представники бізнес-еліти та громадського активу міста. Організатором конференції стала громадська ініціатива «Біла Церква. Завтра».

 

Зі вступним словом виступили голова Київської обласної державної адміністрації Лев Парцхаладзе, міський голова Білої Церкви Василь Савчук та голова Білоцерківської районної державної адміністрації Вадим Маршалок.

На початку учасники зустрічі ознайомилися з дослідження соціально-економічного розвитку Білої Церкви за період з 1990 по 2014 роки та аналізом потенціалу міста. Дослідження підготовлено експертами ДП «Укрпромзовнішекспертиза» на замовлення Благодійного фонду Костянтина Єфименка. Цей аналіз допоможе визначити сильні і слабкі сторони Білої Церкви, а також зясувати, які є можливості та напрямки подальшого розвитку міста.

Із ключовою доповіддю виступив ініціатор конференції Костянтин Єфименко. Він назвав основні, на його думку, вектори розвитку міста:

  1. 1)   Створити індустріальний парк як мінімум з трьома кластерами:

- для глибокої переробки зернових;

- машинобудування, в тому числі сільськогосподарське;

- виготовлення товарів народного споживання для постачання їх на ринки Києва.

  1. 2)   Створити бізнес-інкубатор та при ньому технологічний парк для розвитку білоцерківських стартапів на базі Білоцерківського національного аграрного університету та в сфері бізнес-креативу (реклама, маркетинг, проектування, фешн-індустрія та ін.)
  2. 3)   Створити туристичний кластер, щоб Біла Церква стала улюбленим місцем відпочинку киян на вихідних.

Ці три речі дозволять не лише створити нові робочі місця для білоцерківців, а це за дослідженням  ДП «Укрпромзовнішекспертиза», близько 20 тис. мешканців працездатного віку не працює в місті. Це дозволить залучити в економіку міста серйозні інвестиції і тим самим спричинити розвиток Білої Церкви.

Учасники конференції вивчили також зарубіжний досвід. Зокрема, віце-президент Європейського центру підприємництва Єжи Квєчинський  розповів, які приклади економічної трансформації в Польщі можуть бути корисними для України. Леван Варшаломідзе, колишній голова уряду Автономної Республіки Аджарія, поділився досвідом перетворення Батумі з провінції у світовий курорт, а латвійський політичний експерт Крістіанс Розенвалдс розповів про балтійський досвід переходу міст від радянської моделі до європейської. Цікавими були й доповіді Володимира Майстришина, голови спостережної ради компанії "Укртеплоінвест", стосовно енергозбереження, народного депутата Віктора Галасюка про розвиток технопарків в Україні і, зокрема, в Білій Церкві та Григорія Мельничука, співкоординатора Ради з урбаністики Києва.

За словами організатор конференції, це лише перший крок до розробки стратегії розвитку міста і залучення до цього процесу активних мешканців міста, яким небайдуже де і в яких умовах жити. 

 

  • Теги: єфименко, Біла Церква, белая церковь, затра, новини, новости, прес-конференція

Категорія новин: Новини, Прес-конференція / Інтерв'ю

vc